Kellemetlen pofonba szaladt bele a DVSE-Master Good az OB1/B 11. fordulójában. Kádár Kálmán együttese 18-11-es vereséget szenvedett a Fehérvár otthonában.

Habár a két alapember, a csapatkapitány Macsi Patrik és Macsi Martin ezúttal nem utaztak el a csapattal, a mieink számára kiválóan indult a mérkőzés: Tőzsér Dávid duplájával rögtön az elején elhúztunk két góllal. A találkozó előtt a tizedik helyen álló Fehérvár percek alatt kiegyenlített, de a hosszú idő után visszatérő Rácz Máté megúszásgóljával ismét a debreceniek vezettek. A negyed utolsó találatát Kis Ferenc lőtte előnyből fél perccel a vége előtt. (2-4)

Kilenc találatot hozott a második nyolc perc, 5-4-es elosztásban a házigazda javára. Rácz Máténak köszönhetően először vezettünk hárommal, majd Tőzsér Dávid állította vissza a közte hármat egy gólváltás után. Innentől azonban elkezdte a felzárkózást a vendéglátó és fokozatosan közelítette meg a DVSE-t. Hét másodperc volt hátra, amikor döntetlen állásnál Krizsai Bence volt eredményes, így egy gól még maradt az előnyből a félidőre. (7-8)

Kardos Márton centerakciójával a mieink lőtték az elsőt a fordulás után és ekkor talán még senki nem gondolta volna, hogy hamarosan teljesen más irányt vesz a meccs. A Fehérvár zsinórban lőtt négyet és percek alatt átvette a vezetést. A hidegzuhany alaposan megzavarta a DVSE-t, Somorjai Sebestyén 11-10-nél még tudott egyenlíteni, ettől kezdve azonban egyre távolabb került a pontszerzéstől a vendég együttes. Az utolsó negyed előtt kettővel vezettek a fehérváriak. (13-11)

(Rácz Máté kétszer volt eredményes)

A záró játékrészben pedig olyan történt, ami fényévenként történik meg a debreceniekkel: egyetlen találatot sem szereztek nyolc perc alatt. Ekkor egyébként már Rózsa Bence és Tőzsér Dávid is kipontozódott, amely tovább nehezítette az amúgy is mindössze 13 játékossal felálló vendégeket. A Fehérvár ellenben ötöt, végképp eldöntve a három pont sorsát. A hazaiak 18-11-re győztek, amely egyben a DVSE negyedik vereségét jelentette a szezonban.

„Jól kezdtük a meccset, aztán ahogy haladtunk előre, egyre inkább elfáradtunk, főleg, hogy kevesen is voltunk. A végére elfogytunk és teljesen szétesett a védekezésünk. Elől pedig sokszor pontatlanok voltunk, ami tovább nehezítette a dolgunkat.” – nyilatkozta a meccs végén Kádár Kálmán vezetőedző.

Férfi Vízilabda OB1/B, 11. forduló

Fehérvári Vízilabda Sport Kft. – DVSE-Master Good 18-11 (2-4, 5-4, 6-3, 5-0)

Gólszerzők: Almási 4, Tóth M. 4, Hajós 4, Farkas 2, Kelemen 2, Mészáros, Tömör, ill. Tőzsér 4, Rácz M. 2, Somorjai 2, Kis F., Krizsai, Kardos

A DVSE a következő mérkőzését a közvetlen rivális Cegléd ellen játssza jövőhét szombaton hazai medencében.